WYBIERAM CERAMIKĘ

Zaprosiliśmy wybitnych architektów do opowiedzenia o ceramice. O tym, dlaczego ją stosują w swoich projektach, jakie daje im możliwości, jakie wartości ze sobą niesie.

Zapraszamy do obejrzenia fascynujących opowieści o ceramice.

Kolejne odcinki serii ukazywać się będą w każdy poniedziałek.

POZNAJ WŁAŚCIWOŚCI CERAMIKI. PRZECZYTAJ PUBLIKACJĘ "CERAMIKA W BUDOWNICTWIE"

Odcinek 3: Bartłomiej Nawrocki

Bartłomiej Nawrocki – Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, po studiach praktykował w Paryżu i Amsterdamie. Obecnie z Marcinem Jojko współtworzy biuro jojko+nawrocki architekci. W filmie opowiada o tym jakie możliwości daje ceramika budowlana.

Odcinek 2: Jerzy Stożek

Jerzy Stożek – członek IARP, SARP, TUP; autor projektów m.in. Teatru Rozrywki w Chorzowie, Klubu Studio AGH w Krakowie, zespołów przemysłowo-biurowych i tężni solankowych.

W filmie opowiada o tym dlaczego cegła jest najważniejszym wynalazkiem ludzkości, o tym co można zaprojektować i budować z ceramiki i co każdy architekt pracujący z ceramiką umieć powinien.

Odcinek 1: Wojciech Małecki

Założyciele MAŁECCY biuro projektowe, Joanna i Wojciech Małeccy, to jeden z ciekawszych duetów architektonicznych ostatnich lat.

Są współautorami najlepszego na świecie budynku z ceramiki– siedziby Szkoły Filmowej WRiTV w Katowicach, który otrzymał także większość nagród architektonicznych w Polsce.

Wizja nowego śląskiego familoka – budynek mieszkalny Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej zdobył Grand Prix SARP Katowice w 2020 roku, a także uzyskał nominację do najważniejszej nagrody UE im. Miesa van de Rohe 2022.V