KONKURS ARCHITEKTURY CEGLANEJ

Organizatorem konkursu jest Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich. To już 6 edycja konkursu dla studentów architektury, który wpisał się na stałe do programu konkursów organizowanych przez SARP.

Ideą konkursu jest budowanie świadomości piękna architektury ceglanej, oraz propagowanie klinkieru jako najszlachetniejszego z materiałów elewacyjnych. Chcemy przybliżyć przyszłym architektom technologię elewacji z cegieł i płytek klinkierowych, oraz zapoznać ich z możliwościami jakie daje dziś architektowi – rynek ceramicznych materiałów elewacyjnych.

W konkursu studenci mogą sprawdzić swe umiejętności w zakresie projektowania architektonicznego z wykorzystaniem wyrobów klinkierowych na elewacji budynków.

W KONKURSIE przyznawana jest atrakcyjna pula nagród konkursowych, w sumie – 6 nagród pieniężnych. Dodatkowo dla zwycięzców każdej z dwóch kategorii jest płatny staż w renomowanym biurze projektowym.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu autorskiej pracy architektonicznej w dowolnej formie rysunku. Obowiązujący format pracy to plansza 100 x 70 cm w układzie poziomym.

W konkursie oceniane są niezrealizowane projekty (koncepcje) mogące być wizją zagospodarowania konkretnej przestrzeni w istniejącej, lub abstrakcyjnej lokalizacji. Każdy uczestnik może złożyć pracę w jednej lub obu wyróżnionych kategoriach.

Kategoria I – Dom jednorodzinny

Kategoria II – Budownictwo przyszłości

Strona Konkursu na Facebooku

PATRONAT

PATRONAT MEDIALNY

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W VII EDYCJI KONKURSU

Zapraszamy do udziału w kolejnej, VII już edycji Konkursu. Prace do KONKURSU należy nadsyłać wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie konkursu w terminie do 6 maja 2024 roku.

Rozstrzygnięcie KONKURSU i wręczenie nagród odbędzie się 14 czerwca 2024 r., w siedzibie SARP przy ulicy Foksal 2 w Warszawie.

 

ZWYCIĘZCY VI EDYCJI

KATEGORIA: DOM JEDNORODZINNY

I NAGRODA: ŁUKASZ KUCZARBIŃSKI, MAJA SZENKOWSKA

II NAGRODA: DANIEL JAROMOC

III NAGRODA: ŁUKASZ MACIEJEWSKI

WYRÓŻNIENIE: PIOTR HAŃDEREK

KATEGORIA: BODOWNICTWO PRZYSZŁOŚCI

I NAGRODA: ZOFIA ZIMOWSKA, KONRAD ZAREMBA

II NAGRODA: WIKTORIA BOROŃ, IZABELLA JANUSZ

III NAGRODA: JAKUB NOWAKOWSKI, JAKUB NOBIS

WYRÓŻNIENIE: DZIYANA MATSIASHUK

WYRÓŻNIENIE: BARTOSZ KARWAT

ZWYCIĘZCY V EDYCJI

KATEGORIA: DOM JEDNORODZINNY

I NAGRODA: MATEUSZ BINDA

II NAGRODA: MICHAŁ KACPRZYK

III NAGRODA: WOJCIECH DZIADULA

WYRÓŻNIENIE: JAKUB NOWAKOWSKI, JAKUB NOBIS

KATEGORIA: BODOWNICTWO PRZYSZŁOŚCI

I NAGRODA: MATEUSZ BINDA

MATEUSZ BINDA DOM POETÓW

II NAGRODA: IGA LAO

III NAGRODA: ZUZANNA JASZCZAK

WYRÓŻNIENIE: K. SZCZEPANOWSKA, J. FRATCZAK

5 LAT KONKURSU ARCHITEKTURY CEGLANEJ

RELACJA Z GALI WRĘCZENIA NAGRÓD V EDYCJI KONKURSU