Dlaczego architekci wybierają ceramikę? Co czyni ją materiałem wartym polecenia? Jakie cechy ceramiki sprawiają, że jest wykorzystywana od starożytności?

Poprosiliśmy uznanych architektów, miłośników ceramiki, autorów najpiękniejszych budynków z wykorzystaniem ceramiki o podzielenie się refleksją na temat właściwości ceramiki.

W swoich opowieściach 9 wybitnych architektów poprowadzi nas przez świat ceramiki – od jej niezwykłych właściwości technicznych po wyjątkowe walory estetyczne. Zapraszamy do obejrzenia fascynujących opowieści o ceramice, czy jak mówi jeden z naszych bohaterów „arch-materiale” dla każdego architekta.

Kolejne odcinki serii ukazywać się będą w każdy poniedziałek

POZNAJ WŁAŚCIWOŚCI CERAMIKI. PRZECZYTAJ PUBLIKACJĘ "CERAMIKA W BUDOWNICTWIE"

KONKURS ARCHITEKTURY CEGLANEJ

W ramach promocji ceramiki budowlanej Związek organizuje KONKURS ARCHITEKTURY CEGLANEJ.

Celem konkursu jest przybliżenie architektury ceglanej studentom kierunków architektonicznych uczelni wyższych i pokazanie ich umiejętności w zakresie projektowania architektonicznego z wykorzystaniem wyrobów klinkierowych na elewacji oraz budowanie świadomości piękna architektury ceglanej.

Nagrody w konkursie przyznawane są w 2 kategoriach: Dom jednorodzinny oraz Budownictwo przyszłości. Nagrodzonym przyznawane jest 6 nagród pieniężnych. Dodatkowo na zwycięzców każdej z dwóch kategorii czeka płatny staż w renomowanym biurze projektowym.

KWARTALNIK "CERAMIKA BUDOWLANA"

To czasopismo z ogromnymi tradycjami na rynku budowlanym i wydawniczym. Nie pojawiło się jak efemeryda, by zaistnieć i szybko zniknąć z rynku. Jest jednym z najstarszych tytułów wśród czasopism budowlanych o określonej tematyce i formule merytorycznej.
Już ponad 50 lat promujemy cegłę i wyroby ceramiczne, przede wszystkim naszych producentów. Ale nie tylko. Wiele piszemy na naszych łamach o badaniach i osiągnięciach nauki. A także o osiągnięciach naukowych w tej dziedzinie na świecie. Pokazujemy wyroby ceramiczne jako najlepszy i najstarszy materiał do budowania. To nasz podstawy cel.
Wiele informacji na naszych łamach skierowane jest do ludzi budujących lub zamierzających budować swój dom. W publikacjach staramy się pokazywać cegłę i jej wiekowe tradycje na ziemiach Polski i na świecie, jej ogromne możliwości wykorzystania w architekturze, a przede wszystkim praktyczne wykorzystanie wyrobów ceramicznych na budowie. Dawniej i dziś. W licznych naukowych opracowaniach, jakie można znaleźć na naszych łamach pokazujemy osiągnięcia w technologii produkcji ceramiki i najnowsze badania oraz szeroki asortyment wyrobów. To ma pomóc inwestorom w podejmowaniu właściwych decyzji przed budową domu i w trakcje jego etapów.
Naszymi autorami są naukowcy z wielu uczelni w Polsce, którzy dzielą się swoją wiedzą i praktycy z firm wykonawczych, którzy ten materiał stosują na budowie. I jedni i drudzy znają zalety ceramiki i jej szerokie możliwości zastosowania. Z tą wiedzą i doświadczeniem staramy się, jako zespół redakcyjny, docierać do Czytelnika i pomagać mu w podejmowaniu decyzji przed budową domu. Pokazujemy deweloperów, którzy świadomie wybrali ceramikę i z niej budują domy. Zbieramy liczne opinie ludzi, którzy zbudowali dom z ceramiki i także pragną podzielić się swą wiedzą na ten temat.

CZŁONKOWIE ZWIĄZKU